SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

LG G6 İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 12:25
LG
LG G6 İncelemesi

LG tarafından üretilen G serisi dünya genelinde milyonlarca kullanıcı tarafından heyecanla beklenmektedir. G serisinin hızlı çıkışının LG G2 ile başladığını ifade etmek mümkün olacaktır. LG G6 ekranı, bataryası, performansı ve kamerası ile birçok cihazdan üstün olarak hazırlanarak piyasaya sürülmüştür. LG G6 ekranı üzerinde herhangi bir tuş bulunmamaktadır. Kapasitif tuşların yerini yazılımsal dokunmatik tuşlar alarak LG G6 kasası üzerinde keskin çizgiler oluşturulmuştur.

                5.7 İnç ekrana sahip olan LG G6 günümüzde en çok tercih edilen ekran genişliği aralığında hazırlanmıştır. Birçok kullanıcının yaygın olarak 5-6 inç aralığındaki telefonları tercih ettiğini belirtmek gerekiyor. LG G6 dokunmatik ekranı IPS LCD teknolojisi ile üretilmiştir. Bu teknolojinin gereği olarak renklerin canlılığı ve parlaklığı oldukça ideal düzeydedir. Az şarj tüketmesiyle tanınan IPS LCD teknolojisi cihazın bataryasına da katkı sağlamaktadır. CorningGorillaGlass teknolojisiyle çizilmelere karşı dayanıklı hale getirilen LG G6 bu anlamda kendini korumayı başaran cihazlar arasında yer alıyor.

                3300 mAh kapasitedeki bataryası ile günlük kullanım durumunda yeterli performans sağlayan LG G6 rakiplerinden geri kalmıyor. LG G6 kasası ile tümleşik olarak gelen batarya değiştirilemez özelliktedir. 35 dakika da 50 pil doluluğuna ulaşan LG G6 hızlı şarj özelliğini desteklemektedir. Günümüzde zamanının değerli olması hızlı şarj teknolojisinin önemini artıran gelişmeler arasında yer alıyor.

                LG firmasının amiral gemisi olan G6 modelinde performans canavarı olan QualcommSnapdragon 821 MSM8996 Pro işlemci kullanılmıştır. Bu işlemci yeni nesil işlemci olma özelliğine sahip olmasından dolayı aynı anda onlarca işlemi gerçekleştirebilmektedir. 4 çekirdekli işlemci olmasına rağmen bataryadan çok fazla güç tüketmeden ağır yük altında çalışabilmesi cihazın uzun süre kullanılmasına imkan sağlıyor. DDR4 teknolojisiyle üretilen 4GB Ram ile birlikte gelen LG G6 günümüz standartlarının üstünde performans imkanı sunuyor.

                13MP değerinde arka kameraya sahip olan LG G6 çok fonksiyonlu kamera özelliği taşımaktadır. Cihazın her türlü ortamda başarılı çekimler gerçekleştirmesi fotoğraf makinesine olan ihtiyacını minimum düzeye indiriyor. HDR, sesli komut, odaklama, hızlı çekim gibi pek çok fonksiyon yazılımsal olarak destekleniyor. LG G6 arka kapağı farklı renk ve desenlerle çeşitlendirilerek kullanıcıların beğenesine sunuluyor. En çok talep edilen ürünler arasında yer alan LG G6 dokunmatik ekranı genellikle darbe alma yada yere düşme sonucunda yenilenmesi gerekiyor.