Asus Zenfone 2 İnceleme -Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Asus Zenfone 2 İncelemesi


Yayın Tarihi: 22.11.2017 17:36 Güncellenme Tarihi: 23.11.2017 13:23
Asus
Asus Zenfone 2 İncelemesi

Asus Zenfone serisi birçok kişi tarafından beğenilen cihazlar olarak biliniyor. Firmanın çıkardığı cihazların kaliteli olması aynı zamanda fiyat performans ürünü olarak değerlendiriliyor olması cihazlara olan ilginin artmasına neden oluyor. Asus Zenfone 2 farklı modellere ayrılarak kullanıcıların kişisel zevk ve beğenilerine uygun seçimler yapılmasına imkan sağlıyor. 5.0 İnç, 5.5 İnç ve 6.0 İnç gibi farklı versiyonları bulunan cihaz, Laser gibi yeni ürünlerle de desteklenmektedir.

                   Asus Zenfone 2 5.5 İnç ekrana sahip olarak piyasaya yerini alıyor. Cihazın tasarımında ince çerçeve yerine nispeten biraz daha kalın çerçeveye sahip olduğunu belirtmek mümkün. Asus tarafından üretilen cihazlarda alışılagelmiş durum olan kapasitif tuşlar ekran üzerinde değil Asus Zenfone 2 kasası üzerinde yer alıyor. Kapasitif tuşların ışıklandırması yani aydınlatmasının olmadığını bu noktada hatırlatalım. Cihazın ekran teknolojisi incelendiğinde IPS LCD özelliğinde olduğunu ifade edebiliriz. Batarya kullanımının minimum düzeyde olması ekran özelliğinin en büyük avantajları arasında yer alıyor. Ayrıca Asus Zenfone 2 arka kapak renkleri birbirinden farklı olabiliyor, bu durum kullanıcıların kişisel beğenilerine uygun olarak çeşitlendirilmiş güzel bir detay olarak dikkat çekiyor.

                   3000 mAh kapasitede bataryaya sahip olan Asus Zenfone 2 günlük kullanım için rakiplerinin gerisinde kalmıyor. Enerji tasarrufu modlarının çeşitlilik gösterdiği cihazda pilin 2gün kullanım imkanı sağladığını fark ettiğiniz şaşırmayın. Değişmez özellikte üretilen batarya Asus Zenfone 2 kasasına tümleşik olarak gelmektedir. Hızlı şarj destekleyen Asus Zenfone 2, yaklaşık 40 dakikalık şarj süresinde 60 doluluk oranına ulaşıyor.    

                   Intel Atom Z3580 işlemciye sahip olan hazırlanan Asus Zenfone 2 güç gerektiren uygulama ve oyunlarda başarılı bir performansa sahip. 4 çekirdekli işlemci uyku modu adı verilen durumda kullanılmayan çekirdeklerin enerji tüketmesinin önüne geçmektedir. Böylece cihazın batarya kullanım süresi artmaktadır. DDR3 teknolojisine ait 4GB Ram ile birlikte gelen Asus Zenfone 2 akıcı bir deneyim imkanı sunmaktadır.

                   13MP kameraya sahip olan Asus Zenfone 2 LED Flash teknolojisine sahiptir. Full HD video kaydetmenize imkan sağlayan kamerası standartları yakalamış görünüyor. AsusZenfone 2 arka kamerasının camı çizilmeye karşı güçlendirilmiştir. Fakat çizildiği durumlarda Asus Zenfone 2 arka kapak değiştirilerek camın yenilenmesi sağlanabilmektedir. Asus Zenfone 2 LCD ekran görüntü kalitesi olarak birinci sınıf renklendirme özelliğine sahiptir. Bu sayede cihaz tarafından yansıtılan görüntülerin yüksek kalite ile görüntülenmesi mümkün hale gelmektedir. Zenfone 2 Yedek parça fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki fiyat listemizi inceleyebilirsiz