Sony Xperia XZ Premium İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Sony Xperia XZ Premium İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 12:45
Sony
Sony Xperia XZ Premium İncelemesi

Sony tarafından üretilen Xperia serisini Z modelleri ile tanıyoruz. Z5 ile Z serisinin sona erdiğinin belirten Sony yetkilileri yeni seriye XZ ile devam ediyor. Sony Xperia XZ Premium üst düzey bir cihaz olarak ifade edilebilir. Günümüz standartlarının üstündeki özellikleriyle beraber kullanıcılara akıcı bir deneyim imkanı sunuyor.

                5.5 İnç IPS LCD dokunmatik ekrana sahip olan Sony Xperia XZ Premium yüksek hassasiyete sahip ekranı ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ekran üzerinde kapasitif tuşlar yer almıyor. Bunun yerine dokunmatik ekran üzerine yazılımsal olarak yerleştirilen tuşlar mevcut. İnce çerçeveli kasası sayesinde şık görüntüsünden ödün vermeyen cihaz kullanıcıların beğenisini kazanmış durumda.Corning Gorilla Glass 5 ile çizilmeye karşı dayanıklı bir hale getirilen Xperia XZ Premium ekranı uzun soluklu kullanım için uygun şartları taşıyor. Parmak izi okuyucuya sahip olan Xperia XZ Premium kişisel güvenlik önemleriyle dikkat çekiyor.

                3230 mAh bataryaya sahip Sony Xperia XZ Premium ile günlük aktivitelerinizi herhangi bir kısıtlama olmadan rahatça gerçekleştirebiliyorsunuz. Geliştirilmiş pil teknolojisinin uyarlandığı cihaz bataryanın verimli bir şekilde kullanılması için yenilikçi bir anlayışla hazırlanmış durumda. Hızlı şarj özelliğine sahip cihazın kısa sürede yüksek pil doluluk oranına ulaşabildiğini belirtelim. Değiştirilemez bataryaya sahip olan Sony Xperia XZ Premium bu anlamda rakipleriyle aynı tercihte bulunmuş. Sony Xperia XZ Premium kasası darbelere dayanıklıdır.

                              

Qualcomm Snapdragon 835 MSM8998 işlemci kullanan Sony Xperia XZ Premium performanslı kullanım için uygun şartları sağlıyor. 8 çekirdekli işlemcisi pil dostu olarak anılıyor. Kullanım oranına göre bataryadan enerji tüketen işlemci yoğun kullanım koşulları altında minimum düzeyde enerjiye ihtiyaç duyuyor. 4GB Ram bulunmasından dolayı oldukça fazla oyun ve uygulamayı aynı anda çalıştırabildiğini de bu noktada hatırlatalım.

                Yüksek megapiksel değerleriyle cihazlar üreten Sony bu üründe 19MP değerinde rakiplerinin önünde bir kamera tercih etmiş durumda. HDR, Hızlı odaklama, gece modu gibi birçok özelliğe sahip olan kamera LED Flash desteklenmektedir. Düşük ışık altında LED Flash tarafından sağlanan aydınlatma ile başarılı fotoğrafların ortaya çıkması mümkün hale geliyor. 4K video kaydı gerçekleştirilebilen kamerası ile dilediğiniz çözünürlükte video kaydı gerçekleştirebilirsiniz.