LG Q6 İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
LG Q6 İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

LG Q6 incelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 12:59
LG
LG Q6 incelemesi

LG akıllı telefon piyasasında edindiği konumu koruyacak hatta daha yukarıya taşıyacak radikal adımlar atmaya devam ediyor. LG Q6 sınıfındaki birçok telefondan daha üstün özelliklere sahip olmasıyla dikkatleri üzerine çekiyor. İnce çerçeveli olarak tasarlanan LG Q6 ekranı oldukça başarılı bir izlenime sahip. Cihazın ekranı üzerinde herhangi bir kapasitif tuş olmaması markanın yıllarıdır uyguladığı stratejiler arasında yer alıyor. Birçok modelinde kapasitif tuşlar yerine yazılımsal tuşlar tercih eden LG, Q6 modelinde de aynı tasarımı devam ettiriyor. Cihazın ön tarafında herhangi bir tuşun olmaması uzun süredir devam eden tasarım alışkanlığı arasında yer alıyor. Arka kısma konumlandırılan tuşlar bu anlamda tasarım yeniliği olarak dikkat çekiyor.

                LG Q6 5.5 İnç ekrana sahip. LG Q6 ekranı IPS LCD teknolojisine uygun olarak hazırlanmıştır. Doğadaki renkleri canlı ve kendi tonunda gösterme çabasında olan bu teknoloji ile kullanıcılar eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı buluyorlar. IPS LCD teknolojisinin batarya dostu olması düşük enerji ihtiyacı sayesinde cihazın kullanım süresini de artırmaktadır. Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle korunan LG Q6 ekranı çizilmelere karşı güçlendirilmiştir.

                3000 mAh kapasitesine sahip bataryası günlük kullanım için standartları karşılayan cinsten. Birçok işlemi gerçekleştirerek günü şarj ihtiyacı duymadan atlatmak adına yeterli kapasitede olan batarya oldukça başarılı görünüyor. LG G6 bataryası çıkarılamayan yani değiştirilemeyen cinsten bir batarya özelliğine sahip. Günümüzde birçok cihazda çıkarılamayan batarya ile üretim gerçekleştirilen firmalar bataryanın değiştirilemez özellikte olmasının nedenini cihaz üzerindeki alanı daha verimli kullanmak olarak ifade ediyorlar.

                Qualcomm Snapdragon 435 MSM8940 işlemcisini tercih edilen LG, SnapDragon kullanmaya bu modelinde de devam ediyor. 8 çekirdekli yeni nesil işlemci güç gerektiren işlemlerde sizleri yarı yolda bırakmadan performanslı bir şekilde çalışıyor. Batarya performansına minimum etkiyi bırakmak adına düşük enerji ihtiyacıyla çalışan işlemci cihazın uzun süre kullanılmasına fırsat veriyor. DDR4  özelliğine sahip yeni nesil 3GB Ram kullanılan cihazda akıcı ve sürükleyici bir deneyim yaşamak mümkün.

                13MP arka kameraya sahip olan LPG Q6 başarılı fotoğraflar için uygun değerlere sahip. LED Flash özelliği sayesinde düşük ışık altında yüksek kalitede fotoğraflar çekmenize imkan veren teknolojisi oldukça başarılı. Cihazın fiyat performans anlamında oldukça başarılı olduğunu söylemek mümkün. LG Q6 yedek parça fiyatları da buna paralel olarak oldukça uygun olarak fiyatlandırılmıştır.