Apple İphone X İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

İphone X İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 13:04
Xiaomi
İphone X İncelemesi

Apple İphone modellerine verdiği sayıların dışına çıkarak yeni bir ürünü piyasaya sürdür. İşte bahsettiğimiz bu cihaz İphone X. 5.8 İnç ekran genişliğine sahip olan İphone X ince çerçeve tasarımıyla hoş bir izlenim sunuyor. Cihaz üzerinde gerçekleştirilen radikal değişiklikler alışılagelmiş anlayışı bir kenara bırakıyor. Serinin ilk cihazlarından İphone 8 modeline kadar olan süreçte İphone denilince akla ilk gelen tuş artık İphone X modeliyle beraber ortadan kalkmış durumda. Oldukça yenilikçi bir tasarım anlayışıyla hazırlanan cihaz kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmış görünüyor.Ekranın çizilmesine karşı önlem almak isteyen kullanıcılar İphone X ekran koruyucu kullanarak ekran üzerinde çizik oluşmasını engelleyebilirler.

                5.8 İnç ekranda daha canlı ve parlak renkler göstermek adına OLED ekran tercih edilmiştir. OLED ekran doğadaki renkleri birebir gerçek tonlarıyla göstermek adına üretilmiş teknolojik bir ekran türüdür. Şarj konusunda bonkör olan OLED ekranlar performanslı kullanımda bataryayı hızlı bir şekilde tüketebiliyor. Bunun farkında bir anlayışla cihazı tasarlayan Apple batarya kapasitesini oldukça yüksek tutarak bu durumu lehine çevirmeyi başarmış görünüyor. 2716 mAh batarya kapasitesine sahip İphone X gün içerisindeki aktivitelerinizi rahatlıkla gerçekleştirmenize fırsat vermektedir.

                İphone 8 ile aynı işlemciye sahip olan İphone X üzerinde Apple A11 Bionic işlemci modeli bulunuyor. 6 çekirdekli işlemci yüksek performans gerektiren tüm işlemleri başarıyla gerçekleştirerek kullanıcıların memnuniyetini sağlıyor. Yüksek performanslı olmasına rağmen az enerji tüketmeyi başaran işlemci bataryaya olan katkısından dolayı oldukça başarılı.

                12MP kameraya sahip olan İphone X, 4K video kaydına imkan sağlayarak günümüz standartlarını bünyesinde barındırmaya devam ediyor. Farklı video çözünürlüğünün ayarlanabiliyor olması kullanıcıların ihtiyaç duyduğu kalitedeki kayıt için imkan sağlıyor. Çift yönlü flash desteği sayesinde karanlık ortamlarda başarılı fotoğraflar ortaya çıkarıyor.

                Kablosuz şarj desteği sayesinde bulunduğunuz ortamda kolayca şarj edebileceğiniz yenilikçi bir teknoloji ile beraber geliyor. Aynı zamanda Apple tarafından geliştirilen hızlı şarj teknolojisi sayesinde sadece 30 dakika da 50 batarya doluluk oranına ulaşan İphone X kısa sürede yüksek pil dolumu sağlayarak kullanıcıların aciliyetlerini dikkate alıyor. İphone X LCD ekran üzerine kırılmaz cam yapıştırarak cihazınızı çizilmelere karşı dayanıklı bir hale getirebilirsiniz.