Apple iPhone 8 İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Apple iPhone 8 İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

iPhone 8 İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 12:30 Güncellenme Tarihi: 23.11.2017 12:35
Xiaomi
iPhone 8 İncelemesi

İphone serisinin yeni cihazı İphone 8 gerçekleşen lasmanın ardından piyasaya sürülmeye başlandı. Ülkemizde 64Gb ve 128Gb modellerinin birlikte en çok satılan modeller olması cihaza olan ilginin üst düzeyde olduğunun açık göstergeleri arasında yer alıyor. Serinin başlangıcından İphone 8 modeline kadar olan serüvende her zaman aynı yerde olmayı başaran İphone tuşu bu cihazda da yerini almış durumda. İphone kullanıcılarının oldukça beğendiği çok fonksiyonlu bu tuş parmak izi tarama özelliğine sahip olarak geliyor.

                4.7 İnç geniş bir ekrana sahip olan İphone 8 ince çerçeve tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ekranın parlaklığı ve canlılığı günümüz standartlarının üstünde bir deneyim yaşamanıza imkan sağlarken, cihazın dokunmatik hassasiyeti de oldukça başarılı. Daha önceki modellerde Kapasitif ekran kullanılırken İphone 8 modelinde IPS LCD türü ekran kullanılmış durumda. Renklerin canlılığı ve şarja etkisi düşünülerek bu tür ekranın tercih edildiğini söylemek mümkün. İphone 8 ekranını çizilmelere karşı korumak için İphone 8 kırılmaz cam kullanmanız uzun süreli sorunsuz kullanımlar için oldukça önemlidir.

                İphone 6s modelinde Apple A9, İphone 7 modelinde Apple A10 Fusion işlemciler kullanılırken, İphone 8 modelinde Apple A11 Bionic işlemci kullanılmaktadır. Daha performanslı ve yeni nesil işlemci olma özelliğinden dolayı tercih edildiğini belirtmekte fayda var. Daha az şarj tüketerek daha fazla performans gösteren bu işlemci ile daha çok işlemi daha az enerji ile gerçekleştirmek mümkün hale gelmektedir.

                İphone 6s ve İphone 7 de olduğu gibi 12MP kamerayla gelen İphone 8 çift yönlü flash desteğine sahip. Düşük ışık koşulları altında ortamın aydınlatılmasına imkan sağlayan güçlü led flashlar başarılı fotoğraflar için uygun koşulları sağlamaktadır. 4K video kaydını destekleyen kamera yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimine de imkan vermektedir.

                İphone 7’de olduğu gibi İphone 8’de su geçirmez özelliğe sahiptir. Belirli standartlar altında su geçirmeyerek su altında fotoğraf çekmenize imkan sağlamaktadır. İOS 11 yazılımıyla beraber piyasaya sürülen cihaz lansmanın ardından birçok kişi tarafından ön sipariş verilerek beklenmeye başlandı. Günümüzde ise cihazı birçok tekno markette bulmak mümkün hale gelmiştir. Cihazla birlikte gelen hızlı şarj özelliği sayesinde sadece 30 dakika içerisinde 50 şarj gerçekleştirilebilmektedir.