İphone 6S İncelemesi - Tahtakalebilisim , WWW.MICROLUX.COM.TR , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

İphone 6S İncelemesi


Yayın Tarihi: 22.11.2017 17:25 Güncellenme Tarihi: 23.11.2017 12:19
Xiaomi
İphone 6S İncelemesi

Apple tarafından üretilen İphone serisinin bir ürünü olan İphone 6s birçok kişinin merak ettiği telefon olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Cihazın tasarımında önceki modellere göre birçok değişiklik olduğunu söylemek mümkündür. Cihazın boyutu 4.7 İnç olarak resmi lansmanda açıklandı. Daha önceki İphone serilerinde daha küçük ekranlı cihazlar hazırlanmışken İphone 6s modelinde ekran boyutunun daha da büyüdüğünü söylemek mümkün. İphone 6s Plus versiyonun da ise ekran boyutları daha da artmaktadır.

                2 çekirdekli Apple A9 işlemciye sahip olan cihaz günümüz standartlarının üstünde bir performansa sahip. Cihazın donanım olarak günümüz standartlarından uzak olduğu düşünülse de aslında gerçekler hiçte öyle değil. Apple tarafından geliştirilen İOS yazılımı donanım ile tam uyum sağlamakta ve donanımın yüksek performans ile çalışmasına katkı sağlamaktadır. Bu nedenle Apple A9 işlemci performans olarak günümüz standartlarının üstünde çalışmaktadır.

                Günümüz mobil veri bağlantılarının tamamını yani 2G, 3G, 4G, 4.5G gibi bağlantı türlerinin tamamını desteklemektedir. Wi-Fi bağlantı erişimi sayesinde modemler üzerinden internet bağlantısı sağlamaktadır. 12MP özelliğindeki kamerası günümüz standartlarının üzerinde fotoğraflar çekmeye imkan sağlamaktadır. 4K video çekme özelliğine sahip olan bu kamera gün içerisinde anı yakalamak isteyenleri memnun edecek kalitede fotoğraflar ortaya çıkarmaktadır. Flash desteği bulunan kamerası ile yetersiz ışık altında fotoğraf çekmek oldukça kolay.

                Günümüz Android cihazlarda 2500mAh ve üstü olarak standartlaşan batarya kapasitesi Apple tarafından farklı bir bakış açısıyla hazırlanmış durumda. 1715mAh batarya kapasitesine sahip olan İphone 6s modeli, yazılım ile donanımın uyum içerisinde çalışmasından dolayı gün içerisinde cihazı şarj etme gereğinde bulunmadan kullanmak mümkündür. Bataryasının günümüzdeki birçok telefonda olduğu gibi çıkarılamaz yani yekpare olarak hazırlandığını da bu noktada hatırlatmakta fayda var.

                4.7 İnç genişliğindeki ekranı kapasitif ekran özelliğindedir ve renkleri gerçek hayattaki canlılıkla göstermektedir. İphone 6s ekranı fiyatı çizilen yada kırılan ekranların kolayca değiştirilmesi adına sitemiz üzerinde oldukça uygun fiyat avantajlarıyla sunulmaktadır. İphone 6s kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte birçok kişiyle aynı tasarıma sahip telefonu kullanmak istemeyenler için İphone 6s yedek parça çeşitlerimizi inceleyerek cihazınızın ihtiyaç duyduğu parçalara ulaşabilirsiniz.