General Mobile GM 6 incelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

General Mobile GM 6 incelemesi


Yayın Tarihi: 22.11.2017 17:15 Güncellenme Tarihi: 23.11.2017 13:23
General Mobile
General Mobile GM 6 incelemesi

General Mobile tarafından lansmanı yapılan GM6 yeni nesil bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. 5.0 İnç ekrana sahip olan cihaz emsallerine göre biraz daha küçük boyutlara sahip. Kullanıcıların tamamının büyük ekran sevmediği düşünüldüğünde General Mobile GM6 oldukça avantajlı bir konumda yer alıyor. General Mobile GM6 fiyat olarak rakiplerine göre oldukça uygun bir fiyatlandırma politikası ile piyasada yer alıyor. General Mobile GM6 yedek parça fiyatları da cihazın fiyatı gibi oldukça uygun.

                5.0 İnç ekranı Kapasitif ekran özelliğinde olduğundan dolayı batarya kullanımına oldukça katkı sağlamaktadır. Yüksek performans altında bile batarya tüketimini minimum düzeyde tutmayı başaran ekran bu konuda oldukça başarılı. General Mobile GM6 dokunmatik ekran hissiyatı oldukça başarılı. Corning Gorilla Glass tarafından çizilmelere karşı dayanıklı bir hale getirilen ekran uzun süreli kullanımlar için kendini korumayı başarıyor.

                3000 mAh kapasiteli bataryası cihazın gün içerisindeki aktif bir şekilde kullanılması durumunda bile oldukça yeterli performansa sahip. Günümüzde piyasaya çıkan yeni cihazların bataryaları kasasına sabit ve değiştirilemez olarak üretilirken, General Mobile GM6 bataryası değiştirilebilir özelliktedir. Hızlı şarj desteğinin bulunduğunu da burada hatırlatmakta fayda var.

                General Mobile tarafından sıklıkla kullanılan Media Tek işlemciler bu cihazda da yerini almış durumda. MediaTek MT6737T işlemci modelinin cihaz üzerinde performanslı bir şekilde kullanıldığını belirtelim. 4 çekirdekli işlemci cihazın bataryasını hızlı bir şekilde tüketmeden ekonomik olarak kullanmayı başarıyor. Yük altında bile düşük enerji ile çalışabilen işlemci akıcı bir kullanıcı deneyimi yaşanmasını sağlıyor.

                13MP kameraya sahip olan General Mobile GM6 arka kamerası başarılı fotoğraflar çekiyor. Günümüz standartlarını karşılayan arka kamera da ve ön kamera da Flash desteği bulunuyor. Selfie kamera da ise 8MP tercih edilerek kullanıcıların başarılı selfieler çekmesine imkan sağlanıyor. Full HD video çekimine imkan sağlayan kamerası günümüz standartlarını yakalamış görünüyor.

                Android7.0 yazılımıyla birlikte gelen General Mobile GM6 ilerleyen süre içerisinde bir sonraki Android yazılım desteğini alarak kullanıcılara yeni deneyimler kazandıracaktır. General Mobile GM6 LCD ekran çizilmelere karşı korunmak üzere kırılmaz cam veya ekran koruyucu ile desteklendiğinde uzun yıllar ilk günkü gibi çiziksiz bir ekran ile kullanılabilir.