Asus ZenFone Max İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Asus ZenFone Max İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Asus ZenFone Max İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 12:49
Asus
Asus ZenFone Max İncelemesi

Zenfone ailesinin tasarımını ve çizgilerini taşıyan Asus Zenfone Max ailenin yeni üyeleri arasında yer almış durumda. Asus tarafından geliştirilen Zenfone ailesi kendine has çizgisinden çıkmadan yeni modellerini satışa çıkarmaya devam ediyor. Ekran üzerinde yer almayan kapasitif tuşlar Asus Zenfone Max kasası üzerinde yer alıyor. Daha doğrusu ekranın görüntü bulunmayan dış kısmında yer alıyor demek gerekir. Cihazın keskin hatlara sahip olmakla birlikte çokta ince olmayan bir çerçeveye sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Ön kamera ve sensörler her zaman alıştığımız yerde duruyor.

                5.5 İnç ekrana sahip olan Asus Zenfone Max IPS LCD teknolojisiyle hazırlanmış. Düşük pil tüketimi ve parlak ekran olma özelliğine sahip IPS LCD ekranlar günümüzde yaygın olarak tercih edilen ekran türleri arasında yer alıyor. Corning Gorilla Glass 4 ile çizilmeye karşı güçlendirilmiş durumda olan Asus Zenfone Max ekran koruyucu kullandığınızda çizilmeye karşı daha da dayanıklı bir hal alacaktır.

                5000 mAh batarya kapasitesi ile en yakın rakibine büyük fark atmayı başaran Asus bu alanda büyük bir girişimde bulunuyor. Bataryanın gün içerisinde aktif kullanım durumunda bile tükenmesi oldukça güç. Standart kullanımda birkaç gün boyunca şarj ihtiyacının ortaya çıkmayacak olması muhtemel görünüyor. Değiştirilemez batarya özelliğine sahip olması ise günümüzde alışılmış bir durum olarak ifade edilebilir. Akıllı telefonların şarj probleminin önüne geçebilecek bir girişim olan Asus Zenfone Max batarya konusunda oldukça iddialı.

                Qualcomm Snapdragon 410 MSM8916 işlemciyi tercih eden Asus yeni nesil bir işlemci yerine başarısını ispat etmiş eski versiyon bir işlemciyi tercih etmiş durumda. 4 çekirdekli işlemci ağır yük altında başarılı performansa sağlıyor. DDR3 teknolojisi ile hazırlanmış 2GB Ramise akıcı bir kullanım deneyimi için yeterli denilebilir.

                13MP değerinde arka kameraya sahip olan Asus Zenfone Max fotoğraf kalitesi incelendiğinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Dış mekan çekimlerinde gün ışığını otomatik ayarda oldukça başarılı dengeleyerek harika fotoğraflar için uygun alt yapıyı sağlıyor. Renklerin canlılığı ve netliği takdire şayan özellikleri arasında yer alıyor. İç mekan ve karanlık ortamlarda LED Flash teknolojisi ile ortamı aydınlatarak fotoğraf çekmenize imkan sağlayan Asus Zenfone Max başarılı fotoğrafların ortaya çıkmasını sağlıyor.