Asus ZenFone 4 İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , SepetSEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok
Asus ZenFone 4 İncelemesi - Tahtakalebilisim , Tahtakale Bilişim Teknolojiye giden yol , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

Asus ZenFone 4 İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 12:14 Güncellenme Tarihi: 23.11.2017 12:18
Asus
Asus ZenFone 4 İncelemesi

Zenfone serisinin en yeni cihazları arasında yer alan Zenfone 4 üstün özellikleriyle dikkat çekiyor. Asus Zenfone 4 ile alışılagelmişin dışına çıkarak tasarımda radikal değişikliğe gidiyor. Kavisli ekran özelliklerini Asus Zenfone 4 kasasına yansıtan firma, home tuşunda da ciddi değişiklik yapmış. Kapasitif tuşlar yan yana sıralanırken yeni tasarımda home tuşu daha ön planda. Ayrıca Asus Zenfone 4 arka kapak üzerinde yer alan tuşlar cihazın yan kısımlarına kaydırılmış durumda. Arkada genellikle ortada konumlandırılan kamera ve Led Flash ise cihazın sağ tarafına kaydırılmış durumda.

                5.5 İnç ekran genişliğiyle hazırlanan Asus Zenfone 4 kullanıcıların beğendikleri ekran ölçülerinde yer alıyor. AsusZenfone 4 ekranı IPS LCD özelliğinde olduğundan dolayı dokunmatik hassasiyeti oldukça yüksektir. Ayrıca IPS LCD teknolojisi renkleri parlak göstererek açık mekanlarda ekran görünürlüğünü artırmaktadır. Bataryadan çok fazla enerji tüketme ihtiyacı göstermeyen IPS LCD ekran uzun süreli kullanıma fırsat veriyor. Corning Gorilla Glass teknolojisiyle korunan cihaz çizilmelere karşı dayanıklı bir hal almış durumda.

                3300 mAh kapasiteye sahip bataryası ile günlük kullanımda oldukça yeterli performansa sahip Asus Zenfone 4 kullanıcıları üzmeyeceğe benziyor. Hızlı şarj özelliğini destekleyen cihaz 36 dakika da 50 doluluk oranına ulaşan batarya teknolojisi ile rakiplerinin önüne geçiyor. Zamanın değerli olması hızlı şarj teknolojisinin kullanıldığı cihazların yaygınlaşmasını beraberinde getiriyor. Değiştirilemez batarya nedeniyle cihazın bataryası Asus Zenfone 4 kasasına sabit olarak geliyor.

                Qualcomm Snapdragon 630 SDM630 işlemci ile piyasada yerini alan Asus Zenfone 4 yoğun çalışmalarda sizleri yarı yolda bırakmayacaktır. 8 çekirdekli işlemcinin gücü ile aynı anda birçok işlemi akıcı bir şekilde deneyimlemeniz adına DDR teknolojisiyle hazırlanan 4GB Ram sizlerin yardımcısı olacaktır. Donanımların uyumu yazılımla birleşerek kusursuz bir kullanım sunmaktadır.

                12MP değerindeki arka kamerası başarılı fotoğraflar çekmeniz için oldukça yeterli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Hızlı odaklama, HDR, seri çekim gibi pek çok özellik yazılımsal olarak destek oluşturmaktadır. Asus tarafından üretilen cihazların kamera performansları oldukça başarılı olmaya bu cihazda da devam ediyor. LED Flash teknolojisi ile düşük ışıkta da başarılı fotoğraflar çekilmesi mümkün hale gelmektedir. Fiyat performans ürünü olarak ifade edilen Asus Zenfone 4 yedek parça anlamında da kullanıcılarını üzmeyecek fiyatlandırmalara tabiidir.