Apple iPhone 7 İncelemesi - Tahtakalebilisim , WWW.MICROLUX.COM.TR , Sepet SEPETİNİZ
Sepetinizde ürün yok

iPhone 7 İncelemesi


Yayın Tarihi: 23.11.2017 10:08 Güncellenme Tarihi: 23.11.2017 13:23
Xiaomi
iPhone 7 İncelemesi

Apple tarafından üretilen yeni nesil cihazlar arasında yer alan İphone 7 günümüz standartlarının üstünde bir cihaz olarak ifade edilebilir. 32GB, 64GB ve 128GB olarak piyasaya sunulan İphone 7 farklı fiyatlandırma politikalarıyla kullanıcılara sunulmaktadır. İhtiyaçlarınıza en uygun cihazı seçmenize imkan veren bu çeşitlilik oldukça güzel. 4.7 İnç ekran genişliğine sahip olan İphone 7 kapasitif ekran türü özelliğiyle canlı ve gerçek renkleri bünyesinde barındırmaktadır. İphone 7 daha önceki İphone serilerinde olduğu gibi meşhur tuşu cihaz üzerinde bulundurarak geleneğin devam etmesini sağlıyor.

                1960 mAh batarya kapasitesine sahip olan cihaz gün içerisinde yoğun kullanım için imkan sağlamaktadır. Değiştirilebilir batarya özelliği olmayan İphone 7 cihazın kasası ile tümleşik halde gelen bir bataryaya sahip. Günümüzde birçok telefon üreticisinin artık değiştirilemez bataryaya yöneldiğini ifade etmek hatta hatırlatmak gerektiği belirtelim. Batarya performansı incelendiğinde oldukça yüksek değerlerde ekran süresi almanın mümkün olması yazılım tarafında da başarılı kodlamaların bulunduğunun göstergeleri arasında yer alıyor.

                İphone 6s modelinde kullanılan A9 işlemcinin daha yüksek modeli olan Apple A10 Fusion işlemciye sahip olan İphone 7 yeni nesil işlemci modeli ile daha güçlü bir cihaz olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. İphone 6s modelinde 2 çekirdekli olan işlemci, İphone 7 modelinde 4 çekirdekli olarak karşımıza çıkıyor. Performans anlamında oldukça başarılı olan İphone 7 günümüz standartlarında ki tüm oyun ve uygulamalarınızda sorun yaşamadan akıcı bir deneyim imkanı sunmaktadır.

                12MP kamerası 4K video çekmeyi destekleyerek benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Çift yönlü flash desteği sayesinde hem selfie kamera hem de arka kamera düşük ışık altında başarılı fotoğraflar çekmenize imkan vermektedir. Apple tarafından üretilen İphone serisinin ilk su geçirmez cihazı olma özelliğine sahip olması İphone 7’yi diğerlerinden ayıran özellikler arasında yer almaktadır. Unutulmamalıdır ki su geçirmez özellikler cihazların belirli basınç ve derinlik altındaki performanslarıdır. Sınırları zorlayan denemeler cihazın su geçirmez özelliklerinin yetersiz kalmasına ve cihazınızın su almasına neden olabilir. Su alan cihazların genellikle anakartları zarar görmektedir. İphone 7 yedek parça fiyatları kullanıcı deneyimlerini zenginleştirmek adına taban fiyat politikasıyla sunulmaktadır.